Plšíkovy hrátky pro zvídavé děti

Díky Nadaci ČEZ připravuje České Švýcarsko o.p.s. ve spolupráci se Správou národního parku České Švýcarsko v rámci projektu: „Oživení expozice v Domě Českého Švýcarska“ na podzim 2014 vydání nového materiálu pro děti předškolního a mladšího školního věku. Materiál ponese název: „Plšíkovy hrátky pro zvídavé děti“ a bude se zabývat poznáváním přírody Českého Švýcarska. Na děti čekají úkoly na nejrůznější témata: ptáci a jejich potrava, pobytová znamení zvířat, lososí putování, poznávání rostlin a stromů apod.

Materiál volně navazuje na interaktivní expozici v Domě Českého Švýcarska: „Život, tajemství a inspirace“ a bude sloužit jako pracovní listy pro ekoprogramy, které v expozici probíhají, i jako materiál pro školy a školky v rámci jejich ekologické výchovy.

Sešit bude barevný a bude mít pro děti vhodný formát A4.
Všechny ilustrace do materiálu vytvořila ilustrátorka PaedDr. Jitka Šobrová, která se věnuje především tvorbě pro děti.
Oblíbenými autory, jejichž knihy si ilustrátorka vybírá, jsou spisovatelé Jan Ryska - Kytlický vodník, Rudolf Těsnohlídek - Čimčirýnek a chlapci, František Nepil, Dagmar Dvořáková a další. Cyklus ilustrací věnovala také textům a životu básníka K. H. Máchy. Působí jako učitelka výtvarné výchovy na ZUŠ v Děčíně, kde se věnuje dětem a jejich tvořivosti.

V rámci projektu: „Oživení expozice v Domě Českého Švýcarska“ proběhne v Domě Českého Švýcarska od 24. 9. 2014 do 5. 11. 2014 také výstava ilustrací autorky nového materiálu pro děti, a to na téma „Houby a zvířátka“, která je určena především dětem z mateřských škol a prvního stupně základních škol, ale nejen jim.
Výstava je zdarma a je dostupná v otevírací době informačního střediska.

Tisková zpráva byla publikována v rámci projektu: 

Napsal uživatel Veronika Acsová dne .