V Krásné Lípě již po osmé proběhl festival s cestovatelskou tématikou „Sedm divů“

V sobotu 12. 11. 2016 se od 11:00 do pozdních večerních hodin vystřídaly v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě více než dvě stovky zájemců o cestování a objevování zajímavostí z různých koutů světa. Letošní ročník festivalu, který tradičně pořádá obecně prospěšná společnost České Švýcarsko, byl částečně podpořen z projektu „Návrat divočiny do Českého Švýcarska“ financovaného SFŽP a MŽP ČR. Proto se v programu objevila témata z oblasti ochrany přírody - návrat ohrožených druhů do přírody v přednášce Petra J. Juračky o koních převalského, anebo dopady růstu populace lidí a jejich psích pomocníků na kvalitu života v některých zemích v přednášce Davida Modrého.
Během festivalu došlo ale i na lehčí a úsměvnější témata, např. v přednášce Kateřiny Karáskové: Kde ženy vládnou, která představila kultury, kde mají navrch ženy a naopak muži tam bojují o rovnoprávnost.
Závěr festivalu patřil krásnolipským cestovatelům Kateřině Dvořákové a Ladislavu Bezděkovi, kteří za dva roky objeli ve škodovce svět a splnili si tak svůj sen. Přednáška proběhla formou besedy a účastníci mohli pokládat nejrůznější dotazy. A protože jich bylo nepočítaně, festival neformálně pokračoval ještě po oficiálním skončení v nedalekém pivovaru.
Zájemci mohli již tradičně nahlédnout do stánku časopisu Koktejl, nebo si nakoupit v Hudy Outlet výprodeji. Během festivalu se pořádaly i soutěže, z kterých si vítězové odnesli předplatné časopisu Koktejl nebo kalendáře na rok 2017 "The Best of Českosaské Švýcarsko".
Věříme, že i letošní festival přinesl širokou nabídku témat od adrenalinového dobrodružství, přes humanitární projekty až po zábavné cestování, a tak si každý mohl vybrat to své a dozvědět se něco nového a zajímavého.
Kdo chtěl, mohl společně s námi procestovat aspoň virtuálně téměř celý svět a odnést si i pár tipů a možná i motivaci na svou vlastní skutečnou cestu za dobrodružstvím, kterou třeba představí na některém z festivalů v budoucnu.
Festival by se nemohl konat bez přispění našich partnerů a sponzorů, kterým tímto děkujeme.
Jarmila Judová

Tisková zpráva byla publikována v rámci projektu: 

Gespeichert von Jarmila Judova am