CYKLISTÉ V ČESKÉM ŠVÝCARSKU POMÁHALI SVÝM POHYBEM HANDICAPOVANÝM

Celé léto mohou lidé díky projektu Birell jízda pomáhat handicapovaným, jejichž snem je vrátit se zpět na kolo. Stačí projet na kole pod speciální bránou, která putuje po českých cyklostezkách. Za každého cyklistu, který branou projede, se přičte na konto 5 Kč. Celkovou sumu  Birell věnuje na nákup kol a handbiků pro handicapované.

 Handicapovaní, které zákeřná nemoc či úraz zatím nepustí zpátky na kolo, jsou ke splnění svého snu zase o kus blíže. Ve čtvrtek 16. července v Hřensku v Českém Švýcarsku pro ně lidé vyjezdili částku 3 605 Kč. Birell bránou projel i starosta Hřenska JUDr. Zdeněk Pánek, který také podpořil handicapované.

Že se získá dostatek peněz, věří i mladá maminka Iveta Boleslavová, která touží po handbiku, aby mohla i po nehodě jezdit se svým synem na výlety jako každá zdravá máma.

Svým pohybem mohou lidé Ivetě i dalším handicapovaným pomáhat i nadále. Birell brána bude na cyklostezkách až do 31. srpna a pomoct tak může každý. Čím více lidí projede, tím vyšší částka půjde na kola a handbiky. Seznam jejích zastávek najdete na www.birelljizda.cz

Gespeichert von Lucie Jechová am