Ze života hmyzu

U broukoviště probíhají programy na téma: Ze života hmyzu Českého Švýcarska

Během května a června ožívá broukoviště v areálu Správy Národního parku České Švýcarsko nejen hmyzem, ale i dětským smíchem a křikem. Díky projektu: Ze života hmyzu Českého Švýcarska, který pro rok 2015 podpořil Státní fond životního prostředí a Ministerstvo životního prostředí, realizuje v areálu broukoviště České Švýcarsko o.p.s. pro děti programy o hmyzu.
Program seznamuje děti se základními znaky hmyzu, s jejich životem a vývojem. Děti však nečerpají jen informace, během programů si zahrají i několik her, kde napodobují život hmyzu, tvoří květinové motýly a pokud je hodně času, tak i vyrábějí škvoří obydlí.
Nejzajímavější částí programu je ovšem pro účastníky odchyt hmyzu pomocí sítěk, exhaustorů a jeho pozorování v kelímkových lupách. Děti nadšeně pobíhají se síťkami a ohromeně sledují z blízka všechny ty barevné zajímavé tvory, které běžně vnímají jen jako: „otravný hmyz“.
Kromě probíhajících programů je součástí projektu i výstava vítězných prací výtvarné soutěže: Ze života hmyzu, která je nyní umístěná v kině v Krásné Lípě. V rámci projektu proběhl také odchyt a poznávání hmyzu během Dne dětí s národními parky. V červenci je plánován ještě pětidenní entomologický program pro kolektiv dětí z přírodovědného oddílu a v září se uskuteční odchyt večerního hmyzu jako součást akce Noc pro netopýry ve Varnsdorfu.
Díky projektu vyšel i nový materiál - vystřihovánka: Malý atlas hmyzu, kterou děti dostávají během programu a mohou jej dotvořit s pedagogy či rodiči v rámci opakování poznatků z programu.
Projekt podpořil SFŽP a MŽP ČR částkou: 204 800 Kč, na programy na téma hmyz přispěl rovněž darcovský program ČEPS, a. s. částkou 50 000 kč.

Tisková zpráva byla publikována v rámci projektu: 

Gespeichert von Jarmila Judova am