Poznáváme přírodu Českého Švýcarska

V červnu letošního roku byla ukončena první etapa projektu: Poznáváme přírodu Českého Švýcarska. Díky podpoře ze Státního fondu životního prostředí, Ministerstva životního prostředí ČR a Nadace Agrofert pokračovaly ekovýchovné programy pro školky a školy vedené aktivními seniory.
Děti z mateřských a základních škol se díky aktivním seniorům: paní Brožové a panu Venckovi během dubna až června dozvěděly řadu zajímavostí z oblasti přírody. Během programu: Léčivé bylinky z Českého Švýcarska děti sbíraly pampelišky na med, poznávaly bylinky jarní přírody a vyráběly si vonné sáčky s levandulí. V rámci programu: Zvířata Českého Švýcarska a jejich mláďata nahlédly děti do světa ohrožených a chráněných druhů živočichů Národního parku České Švýcarsko. Dozvěděly se, jak žije sokol, výr, nebo ledňáček.
Na podzim se s novým školním rokem plánuje pokračování projektu další etapou. Tématem programů pro školy bude život u vody a příběh lososů Českého Švýcarska.
V rámci projektu také 30. května 2015 uskutečnil přírodovědný oddíl Ranger z Krásné Lípy výlet za poznáním Saského Švýcarska a setkání s Junior Rangery z Německa. Během podzimu proběhne ještě jedna exkurze oddílu Ranger tentokrát do Českého Švýcarska.
Z projektu byl rovněž vytvořen pracovní list na poznávání běžných bylin a zopakování poznatků z programu s paní Brožovou. Pracovní list dostávají děti během programů, aby si znalosti mohly po jeho skončení ještě zopakovat a připomenout.
Programy se seniory jsou mezi dětmi velmi oblíbené. Děti se setkávají s lidmi nadšenými pro svůj koníček a díky tomu je program zajímavý a děti baví. Děti naopak seniory obohacují svou životní energií a dávají jejich činnosti smysl.
Ing. Jarmila Judová – koordinátor vzdělávání České Švýcarsko o.p.s.

Tisková zpráva byla publikována v rámci projektu: 

Gespeichert von Jarmila Judova am