Projekt Přírodopis v přírodě podpoří především děti, jejich rodiče a pedagogy

Přírodopis v přírodě
Díky finanční podpoře Ministerstva životního prostředí zrealizuje během léta a podzimu České Švýcarsko o.p.s. ve spolupráci se Správou Národního parku České Švýcarsko hned několik aktivit.
V rámci projektu Přírodopis v přírodě je pro děti z přírodovědného oddílu Ranger připraven pětidenní prázdninový ekoprogram: Poznáváme České Švýcarsko, který jim umožní poznávat Národní park České Švýcarsko, ale i blízké okolí Krásné Lípy. Děti se také dozvědí, jakou práci dá obstarávat bylinnou zahradu nebo kozí farmu, budou tvořit hmyzí obydlí apod. Během podzimu budou v poznávání chráněných území pokračovat výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí.
Projekt myslí i na dospělé, a to hlavně na pedagogy, vychovatele, či vedoucí zájmových kroužků. Pro ně je připravena řada jednodenních seminářů: Bylinky do škol (23. 10.), Zoologie jako zážitek (7. 10.), Plánování přírodních zahrad u škol a školek (2. 10.) nebo Zahrada jako živý organismus (18.9.)
Pro rodiče s dětmi se chystají oblíbené dílny na výrobu budek, tentokrát netopýřích v rámci zářijové Noci pro netopýry.
Cílem projektu je dětem i dospělým nabídnout zajímavé trávení volného času a nadchnout je pro péči a ochranu přírody v území s vysokou přírodní hodnotou – Národním parku České Švýcarsko.

Tisková zpráva byla publikována v rámci projektu: 

Gespeichert von Jarmila Judova am