V areálu u Správy Národního parku České Švýcarsko bude dotvořeno okolí broukoviště

Ministerstvo životního prostředí podpořilo projekt, který bude dotvářet část přírodního areálu u Správy Národního parku v Krásné Lípě, a to broukoviště.
Za účasti veřejnosti a zejména studentů středních škol zahradnického směru zrealizuje České Švýcarsko o.p.s. ve spolupráci se Správou NP České Švýcarsko ozelenění a oživení okolí broukoviště, které v loňském roce postavili z kmenů nejrůznějších druhů stromů studenti během česko – německého workcampu.
Během projektu dojde zejména k odstranění asfaltové plochy, navezení zeminy a dle architektonického návrhu také k osázení plochy. Dále budou vytvořeny dřevěné modely brouků, které se naistalují do prostoru broukoviště.
Doprovodnými aktivitami budou pro veřejnost terénní přednášky o denním i nočním hmyzu s odchytem a určováním pod vedením entomologa Bc. Lukáše Blažeje z českolipského muzea. V rámci projektu se bude budovat i hmyzí hotel a vznikne nový ekovýchovný materiál pro děti.
Projekt chce poukázat na to, že hmyz nejsou jen „škůdci“, ale i významní opylovači, potrava pro další významné živočichy, „uklízeči“ všech odpadků přírody, prostě že do naší přírody opravdu patří.
 

Tisková zpráva byla publikována v rámci projektu: 

Gespeichert von Jarmila Judova am