WANDERTAG V SEBNITZ

116. DEUTSCHER WANDERTAG V SEBNITZ

středa 22. 6. – pondělí 27. 6. 2016

CELONĚMECKÝ TURISTICKÝ SRAZ V SEBNITZ

 

Ve dnech 22. – 27. 6. 2016 se koná v německém městě Sebnitz v Saském Švýcarsku 116. celoněmecký turistický sjezd (116. Deutscher Wandertag).

Je to každoročně největší turistická událost, která se koná vždy v jiném místě Německa.

Přestože je to aktivita sousední země, využíváme tentokrát toho, že se odehrává prakticky na hranici s regionem Českého Švýcarska. A protože obě oblasti úzce spolupracují na poli cestovního ruchu už od roku 2005, představíme hostům i naši stranu Labských pískovců.

Do Saského Švýcarska přijede cca 30.000 návštěvníků z celého Německa, pro něž je připraven bohatý program, ale zejména túry a výlety s průvodci po celém regionu. Čeští německy mluvící průvodci ukáží i nejkrásnější cíle na české straně. V organizovaných skupinách budou vedeny výlety na Pravčickou bránu, do soutěsek Kamenice ve Hřensku, na rozhlednu Tanečnici, do Kyjovského údolí, do okolí Krásné Lípy a do okolí Děčína.

 

 

Mimořádný vlak

DĚČÍN – HŘENSKO – BAD SCHANDAU – DOLNÍ POSUSTEVNA – MIKULÁŠOVICE – KRÁSNÁ LÍPA

Je vypraven i mimořádný zvláštní vlak, který pojede Českým a Saským Švýcarskem. Ve všech dnech konání Wandertagu propojí Děčín, Hřensko, Bad Schandau, Sebnitz, Mikulášovice, Brtníky a Krásnou Lípu. Vlak je možné samozřejmě použít i za jízdné hrazené v CZK.

 

V německém Sebnitz se bude konat ve dnech 23. – 26. 6. 2016 velký turistický trh, kde nabídnou informace i aktéři z Českého Švýcarska.

Kompletní informace o Wandertagu 2016 najdete zde:
 

Kontaktní osoba za českou stranu: Jiří Rak, Manažer destinace, Destinationsmanager Böhmische Schweiz, České Švýcarsko o. p. s., T:+420 775 552 792, jiri.rak@ceskesvycarsko.cz

 

Tako akce je podporována Českou centrálou cestovního ruchu ČCCR - CzechTourism.

                           

 

Příloha: 

Napsal uživatel Dana Štefi dne .

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.