VÝZVA PRO REGIONÁLNÍ VÝROBCE

VÝZVA PRO REGIONÁLNÍ VÝROBCE A PROVOZOVATELE ZÁŽITKŮ

k předkládání žádostí o udělení značky „ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®“

Termín přijmu přihlášek: 24. dubna 2017

 

České Švýcarsko o.p.s. je již od roku 2010 koordinátorem regionální značky „ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®“. Značka patří do Asociace regionálních značek a je udělována nejen v Českém Švýcarsku a na Šluknovsku, ale také na území Saského Švýcarska. V regionu je již certifikováno 34 produktů a 10 zážitků. Certifikát opravňuje výrobce/provozovatele k užívání značky „ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®“ na všech certifikovaných produktech i propagačních materiálech.

Cílem značky je přispět k rozvoji místní ekonomiky a udržitelnému cestovnímu ruchu. Značka garantuje původ výrobku v regionu, kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí. Uděluje se výrobkům, které mají v regionu dlouholetou tradici (nože z Mikova, čokolády z děčínské firmy Jordan & Timaeus, skleněné šperky apod.), nebo jsou převážně z místních surovin (včelí medy, mléčné výrobky z farem v regionu). Posuzuje se i podíl ruční práce, jedinečnost ve vztahu k regionu a výjimečné vlastnosti produktu. Výrobcům značka umožňuje větší propagaci jejich výrobků a otevírá nové možnosti prezentace a prodeje, např. na regionálních trzích.

Další kolo certifikace, tedy posuzování udělení značky jednotlivým produktům, proběhne 24.5.2017. Vyplněná žádost včetně povinných příloh však musí být doručena s předstihem (poštou nebo emailem) na naši adresu nejpozději do 24. dubna 2017. Podrobné informace pro zájemce o udělení značky jsou k dispozici na http://www.regionalni-znacky.cz/ceskosaske-svycarsko, případně je možné žádost vyzvednout osobně nebo požádat o zaslání v obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko. K jednání Certifikační komise je nutné dodat i vzorky posuzovaných produktů (není-li to technicky možné, je potřeba s koordinátorem značky dohodnout jiný způsob prezentace a hodnocení). Osobní představení výrobků žadateli o značku je vítáno.

Letos opět proběhne i certifikace „Zážitků“. „Zážitkem“ se pro účely těchto certifikačních kritérií rozumí služby v cestovním ruchu (mimo stravovacích a ubytovacích služeb) vázané na konkrétní lokalitu nebo tradiční akci. Od roku 2014 bylo již certifikováno 10 zážitků, např. Loretánské slavnosti v Rumburku, Velikonoční jízda v Mikulášovicích, Bylinkové zážitky z ČŠ, Pochody skalními hrádky Labských pískovců, Svatojánské slavnosti bylin na Vlčí hoře nebo prohlídky na Zámku Děčín). Podrobnosti k certifikaci zážitků a kritéria hodnocení jsou na webových stránkách ARZ či České Švýcarsko o.p.s. http://www.ceskesvycarsko.cz/cs/regionalni-vyrobky.

Základním nástrojem propagace jsou společné webové stránky všech certifikovaných produktů www.regionalni-znacky.cz. Koordinátor značky dále propaguje certifikované výrobce na svých akcích, webových stránkách a vydáváním propagačních materiálů a katalogů.

Kontaktní osoba pro sběr žádostí a certifikační proces:
Mgr. Lenka Stiborová
E-mail: lenka.stiborova@ceskesvycarsko.cz
Tel.: +420 777 819 915
Křinické nám. 1161/10, 407 46 Krásná Lípa
www.ceskesvycarsko.cz

Věříme, že značka „ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®“ přispěje k propagaci a podpoře Vaší kvalitní práce a současně i k rozvoji našeho regionu.

Napsal uživatel Dana Štefi dne .

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.