U28 - Dráha národního parku ČsŠ

Dráha národního parku Českosaské Švýcarsko U 28

 

Dráha národního parku zahájila provoz 5. července 2014.
Po 69 letech se tak znovu otevřel železniční přechod mezi stanicemi Dolní Poustevna a Sebnitz.
Na tuto chvíli čekali dlouhé roky hlavně obyvatelé Šluknovského výběžku, kterým přinese časovou úsporu při cestování do města Děčín. Například při cestě z Dolní Poustevny se jízda vlakem zkrátí o polovinu.
Nová linka s názvem U28 vede z Děčína přes Dolní Žleb, Bad Schandau, Sebnitz, Dolní Poustevnu, Mikulášovice do Rumburka. Všechny vlaky budou vedeny německou motorovou jednotkou Desiro a doprovázeny českým vlakvedoucím i strojvedoucím.

 

V rámci Dráhy NP jezdí každý víkend a svátek i Turistický vlak Českého Švýcarska U 27 na trati Mikulášovice dolní nádraží (přestup od vlaků Dráhy NP ze směru Šluknov, Bad Schandau, Děčín, návaznost ihned)  směr Mikulášovice střed, horní Brtníky, Panský, Krásná Lípa, resp.
Rumburk.
Tato důležitá linka zajišťuje spojení center národních park Bad Schandau a Krásné Lípy, umožňuje túry do Kyjovského údolí (z Brtníků), na Vlčí horu (z Panského), na lodičky do soutěsky Křinice Obere Schleuse (z Mikulášovic horní nádraží), na rozhlednu Tanečnice a Weifberg, do Hinterhermsdorfu a skal Zadního Saského Švýcarska (z Mikulášovic střed).

 

Jízdní řád U28 pro rok 2017

Jízdní řád U27 pro rok 2017

 

Více info o dráze zde

Bez auta do Českosaského Švýcarska
aneb
Vlakem a autobusem k cílům mezi Labem a Horní Lužicí.

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko připravila v rámci projektu 15 výletních tras, které začínají nebo končí v zastávkách a nádražích Dráhy národního parku, která od léta 2014 spojuje Rumburk s Děčínem přes Šluknov, Dolní Poustevnu, Sebnitz a Bad Schandau.
Výlety jsou vedeny po české a německé straně tak, aby návštěvník mohl poznat méně známé a přesto jedinečné území přeshraničního regionu Českosaského Švýcarska a Horní Lužice. Současně byly vyznačeny nové turistické trasy, které vedou na pomezí Šluknovska a Českosaského Švýcarska, a to v místech, kudy byly vedeny staré cesty před 2. světovou válkou. Nové trasy procházejí často méně známými místy např. Údolím Bílého potoka, nebo po hraniční hřebenové cestě mezi Lipovou a Lobendavou, a to včetně nejsevernějšího místa České republiky. Výhodou nových tras je, že začátek a konec je vždy na stanici veřejné hromadné dopravy, tzn., že nemusíme nutně vytvářet okruh s návratem do výchozího místa ke svému autu – tedy uplatňujeme skutečně heslo Bez auta do Českosaského Švýcarska. Tak se třeba ze Šluknova můžeme po červené, modré a zelené dostat přes Zelený kříž a Horní Mikulášovice do údolí Bílého potoka v Saském Švýcarsku nebo po starobylé Zlodějské cestě do Tomášova na Tanečnici a přes hranici do městečka Sebnitz.
Turistické veřejnosti současně doporučujeme cestovat a využívat jízdenku Elbe Labe tiket, která pro 2 - 5 osob stojí 550 Kč, platí celý den a lze ji využít i v dalších vlacích a autobusech – jak na české tak na německé straně. Více informací o výletních trasách včetně vyznačených map a informacích najdete na webových stránkách: http://bezaut.ceskesvycarsko.cz/

Příloha: 

Napsal uživatel Dana Štefi dne .

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.