TURISTIKA BEZ HRANIC aneb s Elbe Labe jízdenkou ke stolovým horám

Zima sice není taková, jakou bychom asi očekávali, přesto nám toto počasí nabízí možnosti podnikat skvělé výlety v našem přírodně okouzlujícím regionu.

Mé doporučení tedy zní: S předem zakoupenou jízdenkou LABE-Elbe vyjedete o víkendu z Děčína autobusem Děčína do Janova. Odtud se vydáte pěšky po žluté značce na Labskou vyhlídku s krásným výhledem na soutěsku Kamenice a Hřensko. Následně sestoupíte po nově opravených schodech a cestě, kterou nedávno opravila obec do Hřenska a přívozem proplujete na německou stranu k nádraží Schöna. Zde už budete sledovat německé značení na malou stolovou horu Císařská koruna – Kaiserkrone. Po mírně náročném výstupu po schodech a žebříčkách budete odměněni panoramatickým výhledem na skály Českosaského Švýcarska s dominantní nejmenší stolovou horu Zirkelsteinem a nejvyšším bodem v národním parku Růžákem (správně Růžovský vrch). Návrat je pak už jednoduchý, stejnou cestou k nádraží Schöna a vlakem zpět do Děčína.

Praktické informace: Délka trasy: 10 km. Jízdenku Elbe Labe koupíte na každém vlakovém nádraží, stojí 400 Kč pro 5 osob nebo 200 Kč pro 1 osobu na den, lze na ni jet jak vlakem, tak autobusem i přívozem. Autobus z Děčína do Janova vyjíždí o víkendu v 8.47 hod., vlak zpět z nádraží Schöna jede v 15 nebo 17 hodin do Děčína.


Tato trasa vznikla díky PROJEKTU TURISTIKA BEZ HRANIC, KTERÝ BYL PODPOŘEN Z FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ EVROPSKÉHO FONDU PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ.

Příloha: 

Novinka byla publikována v rámci projektu: 

Napsal uživatel Veronika Acsová dne .

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.