Turistický svátek bez hranic aneb Wandertag 2016

Turistický svátek bez hranic aneb Wandertag 2016

 

Poslední červnový víkend jsme se účastnili velkého turistického svátku, který se konal v Saském Švýcarsku, v okolí města Sebnitz ležícího na hranici s Českou republikou. Tento tzv. Wandertag, týdenní sraz turistických spolků ze všech spolkových zemí, se konal postošestnácté, tentokrát od 22. – 27. 6. 2016.

 

  •  České Švýcarsko, o.p.s. zajistila kvalifikované české německy mluvící průvodce, kteří prováděli po nejznámějších trasách Českého Švýcarska, zejména do Edmundovy soutěsky, Pravčickou bránu a do okolí Děčína a Krásné Lípy. O trasy byl mimořádný zájem, převyšující kapacitu průvodců.
  •  Ústecký kraj financoval provoz zvláštních vlaků na trase Děčín – Bad Schandau – Sebnitz – Panský – Krásná Lípa, a tím jsme německým hostům umožnili návštěvu jindy dopravně obtížně přístupných cílů v Zadním Českém Švýcarsku, včetně Domu Českého Švýcarska v Krásné Lípě.
  • V neposlední řadě jsme zajistili organizaci stánků na velkém trhu v Sebnitz. Pod vedením PR manažerky Dany Štefáčkové jsme představili během čtyřdenního maratonu cíle regionu a nabídku našich klíčových partnerů sdružených v Destinačním fondu. Materiály jsme museli doplňovat několikrát denně.
  •  Wandertag navštívil i spolkový prezident Joachim Gauck, který ocenil spolupráci Českého a Saského Švýcarska a označil ji za příklad vynikajících vztahů v rámci sjednocené Evropy. Totéž vyjádřili i ministerský předseda Stanislaw Tillich a předseda Turistického svazu Saské Švýcarsko Klaus Brähmig.
  • Za českou stranu se zúčastnili některých aktivit Wandertagu Zbyněk Linhart, senátor a předseda Správní rady o.p.s. České Švýcarsko, Jan Kolář, starosta Krásné Lípy a Jan Havelka, bývalý předseda KČT.
Napsal uživatel Dana Štefi dne .

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.