Cestovatelský festival Sedm divů v Krásné Lípě

Podrobný program festivalu:

12.00 |Václav Sojka - Kamčatka - putování za vulkány, medvědy, lososy a lidmi.
Držitel několika ocenění za fotografie, dlouholetý strážce Národního parku České Švýcarsko a fotograf Správy Národního parku České Švýcarsko se vydal nejen za vulkány, medvědy, ale i lidmi na Kamčatku. O svém putování bude vyprávět během promítání svých nádherných fotografií.

13:20 | Magda Radostová – Aljaška
Autorský pořad cestovatelky a amatérské fotografky Magdalény Radostové ke stejnojmenné knize, s promítáním fotografií a zajímavým vyprávěním. Autorka své povídání obohacuje o popisy navštívených lokalit a praktické informace, které na svých cestách nasbírala. V pořadu přiblíží Aljašku jako rozlehlou, dech beroucí krajinu nedotčenou civilizací. Beseda vás blíže seznámí s místy jako jsou Anchorage, Fairbanks, městečka Hope, Homer, Haley, McCarthy, přístavy Seward a Valdez, národními parky Denali, Katmai a mnoha dalšími lokalitami.

14:40 | RNDr. Milada Řeháková, Ph. D.- Život s filipínskými nártouny Projekt Tarsius
Vydejte se s námi na filipínské souostroví za tajemnými nočními primáty nártouny filipínskými. Během našeho povídání se ohlédneme za již pětiletým snažením projektu Tarsius, který v nitru filipínské džungle pátral po těchto unikátních tvorečcích s cílem zjistit stále chybějící informace o jejich životě a také napomoci jejich ochraně. Co se nám za tu dobu podařilo a co stále zůstává záhadou? Mají tito tvorové šanci na přežití? Těšit se můžete na povídání doplněné jedinečnými fotografiemi Petra Slavíka a dalších účastníků projektu. Připraveny jsou také videonahrávky přímo z terénu a zvukové nahrávky nočního pralesa včetně hlasů samotných nočních skřítků – nártounů filipínských.

16:00 | Michal Vičar - Na embéčku kolem světa
Studenti psychologie a žurnalistiky se vydali na cestu kolem světa 40 let starou Škodou 1000 MB. Paradoxně nerozuměli autům. Jejich výprava trvala 7 měsíců a trasa vedla přes 4 kontinenty. Po téměř 40 000 kilometrech si splnili sen a vrátili se šťastně domů. Prožijme s nimi jejich dobrodružství.

17:20 | Petr Horký - Jak vzniká film Století Miroslava Zikmunda?
Zikmund a Hanzelka- všichni známe jejich expedice, knihy a filmy. Ale nikdo neví, jaký žili život. V dubnu příštího roku vyráží na svoji cestu do kin celovečerní dokument, který se vůbec poprvé zabývá pozadím jejich fenomenálního díla. Miroslav Zikmund odtajnil archiv svých osobních deníků, které si píše neuvěřitelných 88 let! Petr Horký přijede představit vznik filmu a také promítnout několik záběrů z natáčení, které se k širší veřejnosti možná nikdy nedostanou…

19:30 | Adam Lelek – Indonésie, po stopách lidojedů, multimediální pořad z cyklu Planeta Země 3000
Dobrodružný příběh, silné emoce, dech beroucí chvíle - v programu unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000 "Indonésie - po stopách lidojedů" se společně se zakladatelem projektu, fotografem a dobrodruhem Adamem Lelkem vypravíme do pestrobarevné Indonésie. Vstoupíme do žlutého pekla kráteru Kawah Ijen, setkáme se s orangutanem bornejským a kahau nosatým. Poznáme, jak vypadá život ve městě Banjarmasin. Navštívíme i ostrov bohů Bali. Adamovým cílem na této expedici je setkání s kmenem stromových lidí, kteří i ve třetím tisíciletí žijí na úrovni doby kamenné. Cesta ke Korowaiům vede divokou a neprostupnou džunglí tajemného ostrova Nová Guinea.

Nebude chybět ani dobré občerstvení, které nám zajistí regionální výrobci a pivovary. V programu jsou zahrnuty i soutěže a několik návštěvníků festivalu si letos opět odnese krásnou památku na náš festival, a to nástěnný kalendář na rok 2015: Českosaské Švýcarsko – znovuobjevená divočina.

Více info na www.sedm-divu.cz


PROJEKT TURISTIKA BEZ HRANIC BYL PODPOŘEN Z FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ EVROPSKÉHO FONDU PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ.

 

 

Tisková zpráva byla publikována v rámci projektu: 

Napsal uživatel Veronika Acsová dne .