TIP NA VÝLET S NOVÝM TURISTICKÝM AUTOBUSEM Č. 217

TIP NA VÝLET S NOVÝM TURISTICKÝM AUTOBUSEM Č. 217

217 Tisá – Sněžník - Rosenthal – Königstein  (Pirna - Bahratal - Tisá - Jílové - Sněžník - Rosenthal – Königstein)

 

Každý víkend do konce října je v provozu nová přeshraniční autobusová linka 217 Tisá – Sněžník - Rosenthal – Königstein. Při použití spoje v 10:06 z Tisé můžeme např. velmi rychle dojet do Königsteinu, udělat si z města okružní výlet na vrchol skály s pevností a po prohlídce se vrátit zpět (nebo vlakem s přestupem v Bad Schandau do Děčína).

Tímtéž spojem můžeme jet do zastávky Rosenthal, Weg zum Schneeberg (první zastávka na německé straně, v lese). Odtud po ukazatelích krásným údolím podél skal (Suchá Bělá, Dürre Biela), odtud údolím Bělé k restauraci Ottomühle, prohlídka Herkulových sloupů, po červené značce lesem na skalní vyhlídku Grenzplatte, cestou přes hranici (ukazatele) a po žluté sestup k hotelu Ostrov a po červené přes Volské kameny k Turistické chatě v Tiských stěnách. Celá trasa měří 14 km.

Kratší varianta:
Tímtéž spojem můžeme jet do zastávky Rosenthal, Weg zum Schneeberg (první zastávka na německé straně, v lese). Odtud po ukazatelích krásným údolím podél skal (Suchá Bělá, Dürre Biela), odtud po žluté značce výstup na skalní vyhlídku Grenzplatte, cestou přes hranici (ukazatele) a po žluté sestup k hotelu Ostrov a po červené přes Volské kameny k Turistické chatě v Tiských stěnách. Celá trasa měří 9 km.

Praktické info:
• Jezdí jen o víkendech a svátcích
• Lze platit i v korunách (pozor je výhodné předem koupenou jízdenku Elbe Labe)
• Platí zde jízdenka Elbe Labe
• Funguje také jako cyklobus

Příloha: 

Napsal uživatel Dana Štefi dne .

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.