Tip na výlet: Nejvyšší vrchol Lužických hor

Vystoupit na nejvyšší horu Lužických hor, Luž (793 m.n.m.) z německého Jonsdorfu za hodinu vypadá adrenalinově. Pokud k tomu přidáte pravou zimu a 35 cm a více prašanu, zní to nereálně. Nazujte si na boty sněžnice a do rukou hůlky a zkuste to.

Auto můžete zdarma zaparkovat nad Lazarus-Haus v Jonsdorfu a vydat se po turistické značce směr Lausche. Pomalu se budete posouvat klikatou cestou vzhůru. Za 20 min dorazíte k začátku starého vleku a černé sjezdovky, po které se již dávno nikdo nesvezl. Můžete se zkratkou vydat přímo k vrcholu po sjezdovce dlouhé 600m nebo jít stále po značené cestě až na Luž. V rozhledu z vrcholu Luže na všechny strany pomáhají sice panoramatické mapy, viditelnost však často kazí mlha. Sestup z Luže k chatě Luž je otázkou 15 minut (po červené). K občerstvení můžete zvolit Lužickou boudu, odměnou je ochotná obsluha s dobrou kuchyní. Raději počítejte s mírnou časovou rezervou, míst k sezení je tu poskromnu a obsluha je jen jedna. Sedí se tu ale příiiiijemně. Pro zpáteční cestu můžete zvolit cestu okolo Luže po červené značce na české straně a prudký sestup zpět na parkoviště směrem na Neu Sorge. Celá cesta je dlouhá přes 8 km a překonáte na ní výškový rozdíl 330 m.

Trasu cesty naleznete také na mapě zde:  http://www.smartrunner.com/pages/Routes/Track_Nordic%20Walking_0ce8d822-5a10-4661-8c1a-fe26a2708ce2.aspx

Výstup lze jít v pevné horské obuvi nebo na sněžnicích. Sněžnice si můžete zapůjčit v půjčovně sportovního zařízení Cottage.

Napsal uživatel Apartmán Cottage dne .

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.