Slavnostní odhalení památníku na Studánce

Svaz c. k. vojenských vysloužilců zemí Koruny české připravil na sobotu 25. ledna 2014 v 10.30 hodin slavnostní znovuodhalení opraveného památníku obětem první světové války obce Studánka (Varnsdorfsko) na místním hřbitově.

Sraz účastníků akce je před kostelem sv. Františka z Assisi. Svaz vysloužilců zařadil úspěšně dokončený projekt do početné řady realizovaných akcí. Vzpomeňme obnovení památníku v Novém Hraběcí, obnovení pomníku vojínu Richterovi na Schweidrichu, obnovení válčených hrobů na šluknovském hřbitově, obnovení pomníku padlým turnerům v Jiříkově – Filipově apod.
Památník na Studánce byl obnoven z podnětu svazu, ve spolupráci s varnsdorfským zastupitelem a patriotem Jiřím Suchardou a celkovou rekonstrukci finančně zastřešilo Město Varnsdorf. Minulou sobotu se uskutečnila brigáda členů svazu, aby bylo místo pietně upraveno a připraveno na slavnostní odhalení. Po devadesáti pěti letech se vrací pomníku jeho původní účel i krása. Datum odhalení přímo koresponduje s oslavou stých narozenin paní Marie Henkové - místní rodačkou, jež s humorem sobě vlastním vždy ráda vyprávěla různé příhody ze života malé obce a také o svém celoživotním poslání pečovat o německé hroby na místním hřbitově. Organizátoři sobotní akce jsou připraveni zodpovědět veškeré dotazy týkající tématu vysloužilců a období první světové války v regionu či nadchnout nové sponzory či nalézt spolupracovníky. Veřejnost se s činností spolku může seznámit internetových stránkách www.vyslouzilci.cz

Víte že,… obec Studánka je ideálním výchozím místem k návštěvě pramenů říčky Křinice, která protéká pak Krásnou Lípou, dále nádhernou krajinou Národního parku České Švýcarsko, na saské straně lemuje v údolí trať turistické historiské tramvaje, aby se pak v lázeňském saském městečku Bad Schandau vnořila do toku velké řeky Labe.


PROJEKT TURISTIKA BEZ HRANIC BYL PODPOŘEN Z FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ EVROPSKÉHO FONDU PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ.

Příloha: 

Novinka byla publikována v rámci projektu: 

Napsal uživatel Veronika Acsová dne .

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.