Turistické akce Českého Švýcarska

Zahájení: Úterý, 1 Leden, 2013
Ukončení: Úterý, 31 Prosinec, 2013

Projekt je zaměřen na podporu akcí pro návštěvníky a veřejnost, rodiny s dětmi, děti, seniory s vazbou na pozitivní prezentaci regionu a pěší turistiky, poznání přírody a krajiny jinak než je obvyklé a pro řadu obyvatel dosažitelné. Cílem projektu je v roce 2013 napomoci v rámci akcí konaných při příležitosti zahájení turistické sezóny 2013, které se uskutečňuje již řadu let vždy v průběhu měsíce dubna, uvést několik nových produktů, některé z nich při této příležitosti představit či zahájit jejich provoz.

 

Aktivity projektu

1.    Značení Severní hřebenovky od hranice Libereckého kraje do Krásné Lípy, k Domu Českého Švýcarska. Severní hřebenovka po území Libereckého kraje tematicky navazuje na nejslavnější a nejdelší vyznačenou hřebenovou cestou v Čechách, která je zde již více jak sto let, tzv. Blauer Kammweg čili Modrá hřebenovka, označená modrým hřebínkem v bílém poli. V dobách své největší slávy se táhla od Blankensteinu nad Sálou v Německu přes celé Krušné hory, Českosaské Švýcarsko, Lužické, Ještědské a Jizerské hory, Krkonoše, Broumovsko, Orlické hory a Sněžník až na Praděd. Cesta dříve v mnoha místech překračovala hranici z jedné strany na druhou, vesměs ovšem sledovala hlavní hraniční horský hřeben. Naší snahou je současné značení v Libereckém kraji protáhnou zase o kousek dál, až do Krásné Lípy, brány do Českého Švýcarska, a nabídnout turistům prostřednictvím nově vzniklého propagačně informačního materiálu další varianty pokračování cesty.

2.    Noční přechod Českého Švýcarska s průvodcem bude určen pro turisty a návštěvníky, kteří chtějí zažít neobvyklé a velmi zajímavé putování noční krajinou, v doprovodu zkušeného průvodce a strážce Národního parku České Švýcarsko. Cílem je umožnit nevšední zážitek, který účastníka přiblíží přírodě, zprostředkuje mu pocit úcty, pokory a obdivu. Akce se uskuteční během akce na zahájení tur. sezóny v roce 2013. Cílovou skupinou zejména rodiny s většími dětmi, senioři. 

3.    Při stejné příležitosti bychom rádi uvedli, a následně v hlavní turistické sezóně 4x zopakovali poznávací výlet po Českosaském Švýcarsku, opět s odborným průvodcem a za využití k přírodě šetrných forem dopravy (různá kombinace bus, loď, lanovka-tramvaj, vlak). Cílovou skupinou opět zejména rodiny s dětmi, senioři, s nabídkou účasti budou osloveny také domovy a kluby důchodců, dětské domovy, ústavy sociální péče apod. .

Rozpočet projektu: dotace získaná od MMR činí 200.000 Kč (62% CZV)

Doba realizace: 1.1. - 31.12.2013

Více info o programu podpory NNO naleznete: http://mmr.cz/cs/Ministerstvo/Programy-a-dotace/Dotace-pro-nestatni-neziskove-organizace

Akce:

výlety Hřebenovka: http://akce.ceskesvycarsko.cz/cs/vylety-a-exkurze/hrebenovkou-a-luzickou-spojkou-z-jestedu-do-ceskeho-svycarska
Den dětí a cyklovýlet 8.6.2013 
 

Kontaktní osoba

Dana
Štefáčková
+420 412 383 000