Nová zážitková trasa okolo obnovených krajinotvorných prvků

Občanské sdružení pod Studencem připravilo pro turisty a návštěvníky Českokamenicka zcela novou „Zážitkovou trasu okolo obnovených krajinotvorných prvků“.

Jedná se o dva propojené turistické okruhy.

Jeden cca 5 km dlouhý okruh vede z parkoviště ve Studeném do Lipnice, následně dolů ke Studenému potoku a zpět na parkoviště ve Studeném. Ten je připraven pro rodiny s dětmi a pro méně zdatné turisty.

Druhý okruh pokračuje od Studeného potoka po červené turistické značce k soutoku s Chřibskou Kamenicí a nádhernou přírodní rezervací Pavlino údolí ke koupališti v Jetřichovicích. Nazpět vede cesta vzhůru Tesanou cestou na okraj Rynartic a po modré turistické značce opět dolů k „Soutoku“ a po červené zpět do Studeného. Tato trasa je cca 11 km dlouhá.

Na přiložené mapce a „Zážitkové trase“ se dozvíte veškeré potřebné podrobnosti, které mohou návštěvníka zajímat. Podklad je připraven tak, aby si jej mohl každý ze zájemců sám vytisknout a popřípadě vzít na cestu s sebou. Na parkovišti uprostřed obce Studený poskytne veškeré informace velký česko-německý panel a ukáže zvětšenou vytyčenou trasu.

U každé obnovené drobné sakrální památky je nainstalovaná informační tabulka s historií památky lidové zbožnosti.
 

Jitka Tůmová
Občanské sdružení pod Studencem
www.podstudencem.cz

 

Příloha: 

Novinka byla publikována v rámci projektu: 

Napsal uživatel Anonymous (neověřeno) dne .

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.