Nová přeshraniční turistická stezka

Nová přeshraniční turistická stezka:
Dolní Poustevna – Gerstenberg- Unger

 

Ve čtvrtek 25. února byla slavnostně otevřena nová (žlutě značená) přeshraniční turistická trasa vedoucí z Dolní Poustevny z nádraží po původní středověké stezce na Gerstenberg (tzv. Solný sloup, 532 m.n.m.)a dále pokračuje až k rozhledně Unger na saské straně. Slavnostního otevření se zúčastnilo na 150 nadšených českých a německých turistů, kteří statečně odolávali rozmarům počasí od sluníčka po totální sněhovou chumelenici. Na státní hranici se sešli zástupci české a saské strany, aby společně (symbolicky přestřižením pásky) otevřeli tuto novou cestu. Turistický zážitek vyvrcholil v podobě lahodného guláše (podávaného z polní kuchyně) a typického německého Glühweinu.

Tato trasa existovala již před druhou světovou válkou, pak byla vlivem politických a historických událostí zrušena. O obnovu této trasy se zasloužil především Martin Kučera z Klubu českých turistů Dolní Poustevna, dále Jiří Rak ze společnosti České Švýcarsko o.p.s. Helmut Venus, okresní značkaž z Neustadtu. Vznik stezky podpořili starostové Dolní Poustevny a města Neustadt.
Tato stezka výrazně přispívá k propojení zajímavých cílů v Česku a Německu v okolí měst Dolní Poustevna a Sebnitz, a zvyšuje tak turistickou atraktivitu Šluknovského výběžku nejen před blížícím se 116. celoněmeckým turistickým srazem v Sebnitz v červnu tohoto roku.
 

Praktické informace:
• trasa Dolní Poustevna – Gerstenberg- Unger je dlouhá celkem 6 km
• ideálním výchozím místem je vlakové nádraží v Dolní Poustevně
• doporučujeme z rozhledny Unger pak pokračovat do nádraží Ulbersdorf, kde jezdí pravidelně spoje “Dráhy národního parku České Švýcarsko“ na směr Děčín i zpět Dolní Poustevna – Rumburk.
• tuto sezónu bude otevřena ještě jedna nově značená trasa vedoucí z Horní Poustevny přes vrch Poustevník do Langbukersdorfu.

Napsal uživatel Dana Štefi dne .

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.