Ekoporadenství

České Švýcarsko je region s vysokou přírodní a kulturní hodnotou, proto je zde více než důležité, aby si všichni jeho obyvatelé i návštěvníci uvědomovali, že jakýkoliv neuvážený zásah ze strany člověka může nenávratně narušit životní prostředí.
Na této stránce bychom Vám chtěli přinášet rady a informace, jak předcházet těmto zásahům a jak přispívat svým chováním a jednáním k udržení této krajiny pro další generace.

Pokud máte jakýkoliv dotaz k problematice životního prostředí a ochrany přírody, jsme připraveni odpovídat na Vaše dotazy osobně, písemně, telefonicky nebo e-mailem.

Naši poradnu můžete navštívit kdykoli v otevírací době Informačního střediska v Krásné Lípě, kde naleznete ekokoutek s letáky a knihami z oblasti ekologie, ekologicky šetrné, bio a fair trade výrobky a samozřejmě také osobu, která ochotně pomůže s řešením Vašeho dotazu, případně Vám dodá kontakty na osoby nebo instituce, které jsou k řešení odborně vybaveny.

Kontakt
Ekoporadna o.p.s. České Švýcarsko
Křinické nám. 1161/10
407 46 Krásná Lípa
Tel.: 412 383 413
E-mail: ekoporadna@ceskesvycarsko.cz
Skype: isdcskl

Na co se hlavně zaměřujeme?

  • udržitelná spotřeba  
  • šetrný cestovní ruch
  • ekoznačení

Aktivity naší ekoporadny jsou podporovány Správou Národního parku České Švýcarsko, Ministerstvem životního prostředí a Státním fondem životního prostředí v rámci projektu České Švýcarsko o.p.s. a SEVER: společně za stejným cílem (Projekt / zakázka)

Informace o dalších ekoporadnách v ČR naleznete na: www.ekoporadny.cz