Dráha národního parku zahajuje

Dráha národního parku zahajuje o víkendu 5. a 6. července provoz. Přinášíme vám aktuální informace o jízdním řádu a cenách jízdenek, které najdete v příloze tohoto blogu.

Dráha národního parku má nyní i nový web www.drahanp.cz

První sobotu v červenci se po 69 letech znovu otevře železniční přechod mezi stanicemi Dolní Poustevna a Sebnitz. Díky tomu se cestující mohou od 5. července svézt novou vlakovou linkou U28 z Děčína přes Dolní Žleb, Bad Schandau, Sebnitz, Dolní Poustevnu, Mikulášovice až do Rumburka.
Na tuto chvíli čekali dlouhé roky hlavně obyvatelé Šluknovského výběžku, kterým přinese časovou úsporu při cestování do města Děčín. Například při cestě z Dolní Poustevny se jízda vlakem zkrátí o polovinu.
Na nové lince U28, která povede z Děčína přes Dolní Žleb, Bad Schandau, Sebnitz, Dolní Poustevnu, Mikulášovice do Rumburka, pojede denně osm párů vlaků. Všechny vlaky budou vedeny německou motorovou jednotkou Desiro a doprovázeny českým vlakvedoucím i strojvedoucím.

Současně se od tohoto data mění jízdní řád i na trati 084 Rumburk – Mikulášovice přes Panský a přes Krásnou Lípu a Brtníky. Na této trati zatím zůstává víkendový provoz, ale vlaky budou mít v Mikulášovicích přípojné vazby k vlakům linky U28.

Svezte se po trati za 10 Kč!
Linka U28, která projíždí celou oblastí Českosaského Švýcarska, má i svůj název – Dráha národního parku (Nationalparkbahn). O víkendu 5. a 6. července bude u příležitosti oslav zahájení provozu na této lince promoakce Českých drah a Deutsche Bahn a cestující budou přepraveni za symbolické jízdné – sleva Promo Sebnitz. V ČR se jízdenky budou prodávat ve vlaku a ve stanicích Děčín hl. n., Rumburk a Šluknov za 10 Kč. V Německu se prodávají jízdenky ve vlaku a ve stanicích Bad Schandau a Sebnitz za 1 euro. Předprodej těchto jízdenek bude zahájen 4. července 2014 v uvedených stanicích. Ve stanicích Sebnitz a Dolní Poustevna budou 5. a 6. července také stánky s propagačními předměty.

Napsal uživatel Veronika Acsová dne .

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.