Dopravně-turistické služby

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko v posledních letech získala podporu pro pro provoz ekologického turistického autobusu v Národním parku České Švýcarsko.

Linka jede 4x denně:

  • v sobotu, neděli a svátek v květnu, červnu a září
  • denně v červenci a srpnu.

Trasa Děčín - Hřensko - Mezní Louka – Jetřichovice – Chřibská – Rybniště - Doubice – Krásná Lípa a zpět.

Při použití tohoto autobusu jsou usnadněny nástupy na výlety v oblasti celého Národního parku České Švýcarsko, mimo jiné do oblasti Tokáně a Kyjovského údolí. Autobus končí v Krásné Lípě přímo před Domem Českého Švýcarska. Další informace zde.

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko dále zajistí na klíč atraktivní poznávací zájezdy se zaměřením na Saské Švýcarsko, Drážďany, Horní Lužici a Žitavské pohoří (Oybin). Při těchto akcích nabízíme i plavbu parníky po Labi, historickou tramvají Kirnitzschtalbahn údolím Křinice, úzkorozchodnou parní železnicí ke skalnímu hradu Oybin apod. Kombinace návštěvy vynikajících turistických cílů s jízdou historickými dopravními prostředky patří ke specifickým službám, které obecně prospěšná společnost České Švýcarsko nabízí .

Mezi již stálé nabídky patří atraktivní zážitková trasa Tramvají do skal, která umožňuje poznání nejdivočejších skalních partií Saského Švýcarska ve spojení s jízdou výše zmíněnou historickou tramvají.

Jakékoliv další informace při plánování výletů s použitím zajímavých dopravních prostředků v Českosaském Švýcarsku včetně zajištění certifikovaného průvodce poskytneme na našem informačním středisku v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě.