DĚČÍN trochu jinak

V rámci projektu Turistika bez hranic připravila Společnost České Švýcarsko ve spolupráci se Statutárním městem Děčín na středu 22. ledna netradiční odpolední vycházkovou exkurzi Děčínem, jejímž syslem je poukázat na turistické a kulturní atraktivity přímo v centru tohoto města. Sraz účastníků je ve 13. 30 hod v hale hlavního vlakového nádraží. Postupně se během odpoledne seznámíme s: městskými výletními okruhy, židovskou synagogou v Podmoklech, Cestou do Nebíčka (připravovaná via ferrata na Pastýřskou stěnu),regionálními potravinami a domácím kvašeným chlebem v kavárně Houpací koník, děčínským zámkem a kostelem Povýšení sv. Kříže. Doporučujeme se předem na akci přihlásit na tel.: 777 819 198. Předpokládaný konec exkurze je v 17 hodin.

Víte že,
…Děčín je nejníže položeným městem České republiky - 135m n.m.? Díky své poloze je často nazýván bránou severních Čech. V bezprostředním okolí města se nachází několik atraktivních vyhlídkových míst: Císařská vyhlídka a vyhlídkový pavilon Labská stráž na Kvádrberku, rozhledna na Sokolím vrchu, rozhledna na Velkém Chlumu a stolová hora Děčínský Sněžník s rozhlednou.


Tato exkurze je realizována díky PROJEKTU TURISTIKA BEZ HRANIC, KTERÝ BYL PODPOŘEN Z FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ EVROPSKÉHO FONDU PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ.

Příloha: 

Novinka byla publikována v rámci projektu: 

Napsal uživatel Veronika Acsová dne .

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.