Byli jsme u otevření via ferraty v Děčíně

Po úvodním přivítání, úvodních slovech a představení nové via ferraty za přítomnosti i autora ferraty Karla Běliny se příchozí rozdělili na skupinky, které se vydali vzhůru. Někteří zcela samostatně, další s vypůjčeným ferratovým vybavením a poslední se vypravili do stěny v doprovodu horského vůdce z kanceláře horských vůdců HUDY mountain guide.

"Po zaškolení, seřízení povinné výstroje jako je helma, sedák a tlumič pádu, jsme mohli vyrazit. Po prvních nesmělých metrech si všichni účastníci rychle zvykli na nový pocit expozice pod sebou a plynule postupovali lehčí variantou, která vede pravou částí stěny. U vrcholové knihy, která je v horní třetině cesty, došlo i na krátké posezení a osvěžení na lavičce se stolem. Toto místo nabízí krásné výhledy na Děčín a především na protější zámek. Od toho místa po krátkém sestupu a vzdušném traverzu se všechny směry spojují do jednoho místa. Odtud vede na samotnou hranu Pastýřské stěny krátký žebřík. Na vrcholu je možno navštívit restauraci a zde celý výstup zpečetit dobrým jídlem nebo chladivým mokem. Sestup je pak dílem okamžiku."
Takto popisuje čtvrteční výstup během slavnostního otevření horský vůdce Vojtěch Dvořák.

Vybavení si můžete zapůjčit v HUDY prodejně Hřensko. Jestliže si sami na tuto zajištěnou horolezeckou cestu netroufáte, kontaktujte horské vůdce z kanceláře horských vůdců HUDY mountain guide.


Zdroj: http://blog.hudy.cz/udalosti/otevreni-ferraty-primo-centru-decina/

Napsal uživatel Veronika Acsová dne .

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.