Bez auta do Českosaského Švýcarska

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko připravila v rámci projektu 15 výletních tras, které začínají nebo končí v zastávkách a nádražích Dráhy národního parku, která od léta 2014 spojuje Rumburk s Děčínem přes Šluknov, Dolní Poustevnu, Sebnitz a Bad Schandau.

Výlety jsou vedeny po české a německé straně tak, aby návštěvník mohl poznat méně známé a přesto jedinečné území přeshraničního regionu Českosaského Švýcarska a Horní Lužice. Současně byly vyznačeny nové turistické trasy, které vedou na pomezí Šluknovska a Českosaského Švýcarska, a to v místech, kudy byly vedeny staré cesty před 2. světovou válkou. Nové trasy procházejí často méně známými místy např. Údolím Bílého potoka, nebo po hraniční hřebenové cestě mezi Lipovou a Lobendavou, a to včetně nejsevernějšího místa České republiky.

Výhodou nových tras je, že začátek a konec je vždy na stanici veřejné hromadné dopravy, tzn., že nemusíme nutně vytvářet okruh s návratem do výchozího místa ke svému autu – tedy uplatňujeme skutečně heslo Bez auta do Českosaského Švýcarska. Tak se třeba ze Šluknova můžeme po červené, modré a zelené dostat přes Zelený kříž a Horní Mikulášovice do údolí Bílého potoka v Saském Švýcarsku nebo po starobylé Zlodějské cestě do Tomášova na Tanečnici a přes hranici do městečka Sebnitz.

Turistické veřejnosti současně doporučujeme cestovat a využívat jízdenku Elbe-Labe ticket, která pro 2 - 5 osob stojí 400 Kč, platí celý den a lze ji využít i v dalších vlacích a autousech – jak na české tak na německé straně.

Více informací o výletních trasách včetně vyznačených map a informacích najdete na webových stránkách: http://bezaut.ceskesvycarsko.cz/

Poskytovatelům služeb v zájmovém území projektu (Bez Auta do Českosaského Švýcarska. Vlakem a autobusem k cílům mezi Labem a Horní Lužicí)  nabízíme možnost prezentovat se v interaktivní mapě, jež vznikla také v rámci tohoto projektu.
Kontaktujte nás na adrese dana.stefackova@ceskesvycarsko.cz.            

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko vás srdečně zve na Netradiční letní toulky Českým Švýcarskem a Lužickými horami s Jiří Rakem, certifikovaným průvodcem národních parků České a Saské Švýcarsko

  • středa 3. června - Vlčí Hora – Köglerova stezka – Kyjovské údolí - Krásná Lípa (12 km)
  • čtvrtek 25. června -Horní Kamenice – Střední vrch – Prysk - Mlýny (12 km)
  • středa 15. července -Rynartice – Studený – Bukovina – Chřibská (10 km)
  • středa 29. července -Jetřichovice – Rudolfův kámen – Louka Na Tokáni – Doubice – Spravedlnost - Chřibská (15 km)

      (Akce je pro předem přihlášené účastníky zdarma)

  • středa 5. srpna -Na Potokách – akvadukt – Doubická cesta – Chřibský hrádek – Stará Chřibská cesta – Chřibská (10 km)

      (Akce je pro předem přihlášené účastníky zdarma)

  • středa 26. srpna -Rynartice – Lipnice – pod Lipnickým vrchem – Bratrské oltáře – Jehla — Česká Kamenice (11 km)

Na akce je NUTNÉ se dopředu přihlásit

  • tel.: 412 383 413

Těšíme se na vás.


 

   

  

 

Novinka byla publikována v rámci projektu: 

Napsal uživatel Tereza Bačová dne .

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.