Češi certifikováni jako průvodci Národního parku Saské Švýcarsko

V úterý 11. 9. 2012 byli v Bad Schandau certifikováni 3 významní zástupci  Českého Švýcarska jako oficiální průvodci Národního parku Saské Švýcarsko. Jedná se o muže, kteří už dlouhou dobu vytvářejí pozitivní image regionu. Werner Hentschel je místostarostou obce Lipová a byl řadu let vedoucím Správy chráněné krajinné oblasti Labské pískovce.

Jiří Šťastný je marketingovým manažerem firmy HUDY sport a Jiří Rak je vedoucím destinační agentury v  obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko.
 
Všichni tři jsou znalci celého rozsáhlého regionu Českosaského Švýcarska, tzn. včetně jeho německé části. Jiří Šťastný a Jiří Rak jsou přitom už od roku 2008 certifikováni jako  průvodci Národního parku České Švýcarsko a v této pozici jsou často vyhledáváni zejména nejrůznějšími cestovními kancelářemi nebo firmami, aby zorganizovali zajímavou akci v našem jedinečném kraji.
 
Vedoucí správy Národního parku Saské Švýcarsko Dietrich Butter se rozhodl certifikovat české kolegy právě s přihlédnutím k jejich znalostem a zkušenostem v práci s návštěvníky Českého a Saského Švýcarska. Zdůraznil při tom, že ve Spolkové republice Německo jsou sice zřejmě poněkud odlišné podmínky k udělení certifikátu pro průvodce národních parků na rozdíl od České republiky ale právě možnost udělit poprvé tento certifikát přeshraničně znamená další významné posílení  spolupráce mezi národními parky Saské a České Švýcarsko, která se úspěšně rozvíjí již řadu let.
 
Zároveň uvedl, že je hrdý na to, že Národní park Saské Švýcarsko je možná prvním národním parkem v Německu, který udělil certifikaci i zahraničním partnerům.
Pravdu má určitě v jednom: v našem regionu se už řadu let rozvíjí přeshraniční spolupráce mezi oběma národními parky, nejenom mezi obecně prospěšnou společností České Švýcarsko a Turistickým svazem Saské Švýcarsko jako nositeli rozvoje cestovního ruchu, ale i mezi mnoha dalšími organizacemi a subjekty. Právě tato spolupráce je skvělou ukázkou toho,  že region, který zrovna neprosperuje v ekonomické a hospodářské oblasti, může zaujmout právě svou přeshraniční nabídkou v šetrném cestovním ruchu, který zcela respektuje zájmy ochrany přírody, rozvíjí ekologickou dopravu a přibližuje lidi na české i saské straně hranice.
 

Novinka byla publikována v rámci projektu: 

Napsal uživatel Anonymous (neověřeno) dne .

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.